Postimees

Unistus trammist

Terve taasiseseisvuse aja on Tallinna enne valimisi haaranud trammimine – see on valimiseelne mula trammidest, mis luulumõtete piiril balansseerides reaalsusega ei haaku ja pärast valimisi millekski ei kohusta. Viimasel ajal on nakkus levinud ka Tartusse, kirjutab kirjanik Ats Miller.

Hamburger pühast lehmast ehk kas Eesti on 21. sajandil terve mõte?

Reaalsus ei muutu sellest, kui kuulutada eestluses kahtlemine jumalateotuseks. Hoopis iseküsimus on, kas seda diskussiooni pidada avatud mõttega või trampida loogikavabade negatiivsete allusioonidega mutta kõiki meie hinges olulised identiteedimeemid, pakkumata asemele midagi peale kiire rahvusliku enesetapu, kirjutab kirjanik Ats Miller.

Kosmos hõlvatakse siis, kui Maal on sellest kasu

Teatud mõttes seisab inimkond praegu kosmose vallutamisega seoses teelahkmel – kas me jääme oma naba imetlema või läheme edasi, kirjutab kirjanik Ats Miller vastuseks Raul Sulbi arvamusloole «Miks kosmosehõlvamisest asja ei saa».

See muinasjutuline hyperloop ja reaalsus

Hyperloop on teatavasti miljardär Elon Muski väljapakutud transpordisüsteem. Ühe lausega seletatuna tähendab see alarõhuga toru, milles siis õhkpadjal või magnetitel hõljuv rong võiks liikuda lennukikiirusel.

Teeme Brexiti toetajate klubi?

Kes mäletab John Steinbecki „Teekond Charlie'ga.

Reidi tee kui kaks põlvkonda ajast maha jäänud mõtlemise sümbol

Üks sõidurida laseb tunnis läbi 1000 kuni 4000 sõidukit; loomulikult kordades vähem, kui teel on takistused, näiteks foorid ja ülekäigukohad. 300 000 raskeveokit aastas tähendab väga ligikaudu 100 töötundidel.

Liitunud kirjanikud ajatuules

Eesti Kirjanike Liit asutati 1922. aastal. Nii vana inimese puhul mõtlevad vähemalt ametnikud vaikselt, et tore, aga vast oleks aeg lõpetada pensionifondide koormamine...

Õhust ja armastusest

Ma ei tea lennundusest midagi. Teisalt, ma ei tea ka sapööritööst midagi, aga kui keegi miini grillib... Kuulge, Euroopa komisjoni otsus EA kohta tuli üllatusena ainult neile, kes saavad palka selle eest, et üllatust teeselda.

Pages

Subscribe to RSS - Postimees