muu

6 minutit vaakumit - palju on sinu rekord

Aleksander Smith tahtis rekordiga kuulsaks saada.

Mille tegi veel lollimaks asjaolu, et esiteks sedalaadi rekordeid Guiness põhimõtteliselt ei registreeri – kui eluohtlikke – ja teiseks ei loe see ka mitteametlikul skaalal, sest Marsil pole päris vaakum.

Aleksander Smith oli, kui asju õigete nimedega nimetada, joodik ja luuser. Ja mitte kõige teravama mõtlemisega. Küll aga täis tahtmist teiste kulul elada. Niipalju ta mõistis, et viimast on hulga lihtsam teha kuulsana. Kuulsust üritas ta saavutada veidrate rekorditega.

Kuues Maa

1. Tiidu ja jumalate tulek

Tiidu oli end kadakate all kerra kerinud, vana kasukaräbal nii madratsiks kui tekiks ja ammu viledaks kulunud kitsenahk kõige peal. Selle viimase ülesanne – mida see juba ütlemata haledalt täitis – oli teda kaste eest kaitsta ja ehk natuke kuivema hoida, kui vihmasabin juhtub üle käima. Ilm oli juunis küll selline, et kadakate all võis magada, täpsemalt magada nii, et hommikul üles ka ärkasid, kuid vihmahooge tuli ette peaaegu iga päev.

Miks nad alati minu otsa vaatavad?

Kas te teate, kui raske on superkangelase elu?

Alati vaatavad kõik minu otsa. Kusjuures ma rõhutan, alati. Siis, kui juhtus midagi, ja siis, kui ei juhtunud. No mida saan ma teha, kui vihma ei tule? Mida saan ma teha, kui primadonna Blondiel on deprekas?

Jah, ma tean, mida te mõtlete, aga au see teile ei tee. Kusjuures see, mida te mõtlete, on veel väike mure ja teatud mõttes isegi meeldiv. Abielus ma ju ka ei ole.

Ei saagi olla, sest ma olen masin.

Valendab üksik prooton

Rasked automaatväravad avanesid. Tumedate klaasidega suur must Volvo vähendas lähenedes kiirust ja libises nende vahelt läbi nii, et esitiibadele jäi vähem kui vaksajagu vaba ruumi.

Pikk, noorepoolne, kahvatusinises vabaajaülikonnas mees astus autost välja, kui see peatus mõnede juba hoovi pargitud sõidukite kõrval, kõige esimesel, ilmselt talle vabaks jäetud kohal. Mehel olid jääsinised silmad, kõrged põsesarnad ja väike lõug, tema õlgadeni ulatuvad nisukarva juuksed olid korralikus soengus kuklasse hobusesabaks kogutud, kus neid hoidis kinni sama värvi märkamatu kummipael.

Ergastatud Rail Baltica

Kvantmehaanikas tuntakse sellist terminit nagu ergastatud olek. Selle peamiseks tunnuseks on tavaolekust suurem energiahulk süsteemis, mistõttu käitub terve süsteem või mõni selle osa intensiivsemalt – poeetiliselt väljendudes ka jõulisemalt või pealetükkivamalt.

Kuidas tehakse IT-d: Ja veel päris epiloog

Kogu loost on möödas umbes neli aastat. Ootamatult oli põhjust kirjutada epiloog. Lugu Thori tegemistest hakkas ilmuma järjejutuna Arvutimaailmas ja umbes seitsmenda osa juures oli ta äraseletatud näoga mu ukse taga: „Tead, mul käis külalisi!”

„Kapo?”

Ta turtsatas. „Ei. Tegelane, kellega Siseorganites töötades päris hästi läbi sain. Tema julges tulla.”

„Ja mis ta sulle rääkis?”

Thor uuris vastu valgus Hine'i. „Et kõik on muutunud ja et kas ma ometi pole nende palgal, kes Siseorganitele halba tahavad. Et miks hakkas see lugu ilmuma just nüüd?”

Intervjuu Ulmekirjanduse Baasis

Siim Veskimees on üks neist autoritest eesti ulmes, kelle olemasolek teadvustus tänu võrguajakirja "Algernon" tulekuga tekkinud avaldamisvõimalustele ja kes eristub omataoliste seas täieliku pühendumusega teaduslikule fantastikale (SF), mille ehedamaks näiteks on 2001. a. ilmunud Galaktika sügavustesse paigutatud tegevustikuga debüütromaan "Operatsioon "Ogaline päike"". Kuigi kaugele ei jäänud ka Stalker lühijutust "Naeratus aastate tagant" samal aastal.